niedziela, 25 listopada 2012

Wątroba

Wątroba to jeden z narządów, znajdujących się w naszym organizmie. Należy ona do układu pokarmowego i jest dość dużych rozmiarów. Dzieli się na dwa płaty: prawy i lewy. Chociaż w biologicznej budowie można wyróżnić jeszcze dwie części: czworoboczny i ogoniasty. Wątroba jest ważnym organem. Bez niej nasz organizm nie byłby w stanie właściwie trawić pokarmów. Produkuje ona żółć, zwalcza zbędne toksyny, bierze udział w termoregulacji, metabolizuje wiele substancji, magazynuje żelazo i witaminy. Ma ona wiele funkcji, jednak można podzielić je na 4 ogólne funkcje: detoksykacyjna, metaboliczna, filtracyjna, magazynująca.

O wątrobę trzeba dbać, ponieważ może ją zaatakować wiele chorób. Sam narząd nie wywołuje bólu. Dopiero reakcje otaczających ją organów dają nam sygnały, że coś jest nie tak. Chora wątroba upośledza układ pokarmowy, uniemożliwia odpowiednie trawienie pokarmu. Przy zaburzeniach wątroby mogą także wystąpić problemy w opróżnianiu się i wielu innych czynnościach. Najczęstsze choroby wątroby to: zapalenie wątroby, rak wątroby, kolka wątrobowa, marskość wątroby, stłuszczenie wątroby.

Na to, że nasza wątroba jest zniszczona może wpływać wiele czynników. Są to m.in. nadużywanie alkoholu, choroby zakaźne, zatrucie pokarmowe, długotrwałe stosowanie niektórych leków, nadmiar toksyn w organizmie.

Warto zadbać o swoją wątrobę, a w tym przypadku najlepiej sprawdzą się naturalne leki:
  • Olej z Orzechów Cedrowych,
  • Kurkuma,
  • Mniszek Lekarski,
  • Karczoch,
  • Cytryniec Chiński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz